שירות לקוחות: 050-377-7817

בס"ד

שבירת שיער

i

אדם ממוצע מאבד כבערך 100 שיערות ביום.

זה יכל להשמע מוגזם, אבל ישנם המון שיערות על ראשנו – כבערך כ 100,000 שיערות. בעיה של נשירת שיער מעל ל 150 עלולה להצביע על בעיה של נשירת שיער או התקרחות.

בעיה של אי צמיחת שיער חדש – גם אם קצב נשירת השיער הוא נורמלי – גם היא עלולה להצביע על בעיה.

לפעמים שהשיער שנשר הוא שיער שנשר באופן טבעי מתהליך התחלפות והתחדשות השיער , לעיתים מדובר בבעיה של נשירת שיער או התקרחות, ולעיתים מדובר בשבירת שיער.

במאמר זה נסקור את הבעיה של שבירת שיער.שבירת שיער הוא מצב בו השערה נשברת – כלומר, נשירת שיער במצב של שבירת שיער היא לא של שיערה שלמה, אלא של חלק מסויים משיערה קיימת. כמו כן,

שבירת שיער היא גם לא נשירת שיער משורש השיער.

דוגמא לשבירת שיער: נתאר לעצמו שיערה בעורך של 10 ס”מ – אם היא תיחתך או יותר נכון תשבר באמצע – נקרא לתופעה זו שבירת שיער.סיבות לשבירת שיערבעיות מולדותמונילטריקס – מחלה בה השיער נראה כמבנה דמוי מחרוזת. ישנם איזורים צרים בשיערה שהם שבירים – וכתוצאה מכך השיער לא מתארך. השיער צומח עד לאורך מסויים ונשבר.

כדאי לטפל בשיער בעדינות על מנת למנוע מהשיער להישבר. בדרך כלל המחלה היא מלידה.Trichorrhexis nodosa – פגם בשיער המתאפיין בשיער שביר – שנשבר בקלות. השערה תראה כלא אחידה בעובי שלה – כלומר, לאורך השיערה יהיו טלאים של שיער עבה יותר ושיער דק יותר.

לאנשים הסובלים מתופעה זו כדאי להמנע מעיצובי שיער שונים העלולים להזיק, להפסיק להסתרק עם מסרקים, להפסיק להשתמש בכימיקלים מסויימים העלולים להזיק לשיער.נטייה לשיער שביר – לעיתים שישנה נטייה מולדת לשיער שביר. לעיתים שמבנה של שיער מקורזל מאוד (לעיתים שיער מקורזל נפוץ אצל אוכלוסיה בעלי צבע עור כהה) נוטה להיות דק במקומות מסויימים ועבה במקומות מסויימים לאורך השיערה – במקומות בהם השיער דק לעיתים שהוא נוטה להיות גם שביר. אך למרות זאת זה לא קורה אצל כולם – ישנם גם אנשים עם שיער מקורזל עם שיער לא שביר.

שימוש בתכשירים ומכשירים שונים – לעיתים ששימוש במכשירים או בתכשירים שונים לעיצוב השיער עלול לגרום לתופעת שיער שביר. לא תמיד התופעה תראה בשימושים הראשונים בתכשיר או במכשיר, אך תופיע לאחר שימוש קבוע או שימוש לאורך זמן ממושך.

מחליקי שיער חשמליים – סוגים שונים של מחליקי שיער לפעמים יכולים לגרום לשבירת שיער אצל אנשים מסויימים. אפשר לנסות מחליקי שיער אחרים או להנמיך את דרגת החום של המחליק שיער, חשוב כמובן גם לא למשוך את השיער חזק מדי ולא להשאר יותר מדי זמן עם המכשיר על אותו חלק של שיער!מייבש שיער / פן – סוגים מסויימים של מייבשי שיער עלולים לגרום לשבירת שיער אצל אנשים מסויימים.

אם התופעה מתרחשת – כדאי להרחיק את הפן יותר מהשיער ולשמור על מרחק וגם להחליש את עוצמת החום.החלקות שיער כימיות – סוגים של החלקות שיער מסויימות עלולות לפגוע בשיער אצל אנשים מסויימים.תכשירים אחרים – ישנם גם תכשירים כימיים אחרים שעלולים לגרום לשבירת שיער.סירוק אגרסיבי של השיער – כדאי לסרק את השיער בעדינות ועם מסרק מתאים שלא תולש שיערות. או לחלופין פשוט להסתרק עם הידיים.

קליעת צמות בחוזקה – אנשים עם נטייה לתופעה של שיער שביר כדאי לקלוע צמות בצורה לא מתוחה כל כך על מנת לא לגרום לתופעת שבירת שיער.תסרוקות המותחות את השיער בחוזקה – מלבד קליעת צמות ישנם תסרוקות אחרות שעלולות למשוך את השיער בחוזקה שלעיתים עלולות לגרום לתופעת שבירת שיער.

דילוג לתוכן