הרמב”ם – גדול ישראל ורופא
הרמב”ם – רבי משה בן מימון. אחד מגדולי ישראל ומגדולי הפוסקים בכל הדורות. הרמב”ם ידוע גם כרופא גדול. עליו נאמר ”ממשה עד משה לא קם כמשה” וזכה לכינוי ”הנשר הגדול”. הרמב”ם בתקופתו שימש את מלך מצרים כרופא. הרמב”ם כתב בכתבו הנחיות לגבי הרפואה והקצה פרק שלם לרפואה בספרו הידוע ”משנה תורה”. למידע נוסף על הרמב”ם כרופא לחץ כאן. לסרט מצוייר ומדהים המתאר את חייו ופעלו של הרמב”ם לחץ כאן.
 

דברי הרמב”ם על שכבת הזרע:
משנה תורה – ספר המדע – הלכות דעות פרק ד’:
”שכבת זרע היא כוח הגוף וחייו ומאור העיניים וכל שתצא ביותר הגוף כלה וכוחו כלה וחייו אובדים הוא שאמר שלמה בחכמתו אל תיתן לנשום חילך. כל השטוף בבעילה זקנה קופצת עליו. וכוחו תשש. ועיניו כהות. וריח רע נודף מפיו ומשחיו ושער ראשו וגבות עיניו וריסי עיניו נושרות ושער זקנו ושחיו ושער רגליו רבה, שיניו נופלות והרבה כאבים חוץ מאלו באים עליו. אמרו חכמי הרופאים אחד מאלף מת בשאר חולאים והאלף מרוב התשמיש. ”

שימו לב לדבר מסויים מדברי הרמב”ם: ”….. ושער זקנו ושחיו ושער רגליו רבה ….” ידוע ששיעור הגוף זוהי העבודה של ההורמון הגברי טוסטסטרון, יכול להיות שריבוי הוצאת זרע – גורם לרמות גבוהות יותר של טסטוסטרון בגוף? ידוע גם שרמות גבוהות של DHT בקרקפת יכולות לעשות נזק לזקיקי השיער, וההורמון DHT הוא בעצם מטבוליט פעיל של ההורמון טסטוסטרון. ההורמון DHT נוצר מההורמון טסטוסטרון. ואולי זאת הסיבה?.. מי יודע..

דרך אגב, ההלכה מתייחסת בחומרה רבה להוצאת זרע לבטלה (שו”ע אב”הע סימן כ”ג, א´-ג´) “אסור להוציא שכבת זרע לבטלה. ועוון זה חמור מכל עברות שבתורה. אלו שמנאפים ביד ומוציאים שכבת זרע, לא די להם שאיסור גדול הוא, אלא שהעושה זה בנידוי הוא יושב ועליהם נאמר: “ידיכם דמים מלאו” וכאילו הרג הנפש. אסור לאדם שיקשה עצמו לדעת (שיגרום לעצמו במתכוון קישוי לאותו איבר) או יביא עצמו לידי הרהור”

קשה מדי?
ישנם אנשים שנוהגים “לנאף ביד”, כלומר להוציא זרעם לבטלה, וכאשר מבקשים להפסיק, מתלוננים על התמכרות. כדאי לדעת משהו אחד:
כתוב בגמרא במסכת סוכה: “… אמר רבי יוחנן: אבר קטן יש לו לאדם מרעיבו שבע, משביעו רעב …” – כמה שעושים את הפעולה של ניאוף ביד יותר ויותר, ככה “רעבים” יותר לעשות שוב ושוב. כמה “שמרעיבים” יותר – ככה המשיכה לפעולה יורדת. יתכן שאצל אנשים מסויימים בתקופה הראשונה יהיה קשה, אבל לאחר מכן יהיה הרבה הרבה יותר קל, עד שלבסוף לא ימשכו לזה בכלל.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן